2019 CCAA Championships - 10/24/2019 to 10/26/2019               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay Division 1
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 1:51.21  10/28/2015 Southwestern, Southwestern                 
                         S Thomas, J Lawton, K Lawton, X Smith             
                1:52.35  NYS
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fredonia  'A'                               2:01.15    1:58.43         32  
     1) Abigail Roth FR                 2) Victoria Spacciapolli SO       
     3) Amelia Harper JR                4) Jenna Sherlock SR              
                  31.23     1:03.21 (31.98)     1:31.75 (28.54)     1:58.43 (26.68)
  2 Frewsburg  'A'                              2:02.78    1:59.06         26  
     1) Madison Kramer JR               2) Brianna Rosequist SO           
     3) Kaylee Constantino JR           4) Emily Swan 8                   
                  27.89     1:02.04 (34.15)     1:31.89 (29.85)     1:59.06 (27.17)
  3 Olean  'A'                                  2:02.21    2:05.85         24  
     1) Kassidy Gehm SR                 2) Alexa Steighner JR             
     3) Shannen Stein SR                4) Sara Thomas SO                 
                  32.59     1:07.58 (34.99)     1:38.33 (30.75)     2:05.85 (27.52)
  4 Frewsburg  'B'                              2:08.12    2:07.80         22  
     1) Hannah Eckert SO                2) Madison Albright JR            
     3) Ava Palmquist SO                4) Julia Peterson SR              
                  33.27     1:08.36 (35.09)     1:38.84 (30.48)     2:07.80 (28.96)
  5 Allegany-Limestone  'A'                     2:10.41    2:09.34         20  
     1) Emmy Li SR                      2) Lauryn Ball 7                  
     3) Brooke Pecorella SO             4) Nicole Marra SR                
                  29.91     1:07.14 (37.23)     1:39.73 (32.59)     2:09.34 (29.61)
  6 Frewsburg  'C'                              2:13.80    2:13.07         18  
     1) Teresa Mole FR                  2) Cara Pillittieri 8             
     3) Kaylynn Powers JR               4) Addison Lawson 8               
                  34.75     1:11.90 (37.15)     1:42.09 (30.19)     2:13.07 (30.98)
  7 Olean  'B'                                  2:22.10    2:15.89         14  
     1) Anna Slavinski FR               2) Emma Mikolajczyk JR            
     3) Megan Pagett SO                 4) ElisaMaria Martel SR           
                  33.60     1:09.73 (36.13)     1:47.15 (37.42)     2:15.89 (28.74)
  8 Allegany-Limestone  'B'                     2:26.45    2:21.73         10  
     1) Paige Pecorella 8               2) Emma Jankowski 8               
     3) Anna Wolfgang SO                4) Lindsay Swalcy JR              
                  39.07     1:19.62 (40.55)     1:52.95 (33.33)     2:21.73 (28.78)
  9 Fredonia  'B'                               2:15.00    2:22.03          8  
     1) Jenna Truby FR                  2) Molly Greenough FR             
     3) Greta Frerichs FR               4) Angie May FR                   
                  37.78     1:20.03 (42.25)     1:53.29 (33.26)     2:22.03 (28.74)
 10 Fredonia  'C'                               2:40.00    2:29.99          6  
     1) Juli Spacciapolli 8             2) Ashlynn Delcamp 8              
     3) Gracie Wdowiasz FR              4) Willa Ruckman FR               
                  35.87     1:18.05 (42.18)     1:58.94 (40.89)     2:29.99 (31.05)
 11 Frewsburg  'D'                              2:28.95   x2:30.57        
     1) Maddison Clement SO             2) Kiley Lundgren 7               
     3) Emilee Propheter SO             4) Mallory Brannon SO             
                  37.78     1:17.95 (40.17)     1:57.68 (39.73)     2:30.57 (32.89)
 12 Frewsburg  'E'                                   NT   x2:42.88        
     1) Taylor Yost 7                   2) Kristina Oyer FR               
     3) Emily Lundgren FR               4) Anna Carlson 8                 
                  41.89     1:25.98 (44.09)     2:07.23 (41.25)     2:42.88 (35.65)
 13 Olean  'C'                                       NT    2:48.15          4  
     1) Ava Bordonaro FR                2) Ashley Doxey SO                
     3) Kaylynn Keesler SO              4) Riti Anumalasetty 8            
                  45.08     1:29.69 (44.61)     2:07.35 (37.66)     2:48.15 (40.80)
 14 Allegany-Limestone  'C'                     2:37.64    2:53.88          2  
     1) Dairinn Finn JR                 2) Keal Matasich 7                
     3) Lauren Ralston FR               4) Lilly Coulter 8                
                  41.83     1:26.29 (44.46)     2:19.15 (52.86)     2:53.88 (34.73)
 15 Frewsburg  'F'                                   NT   x3:02.35        
     1) Elayna Pitts 7                  2) Courtney Boardman JR           
     3) Alexandra Waid 7                4) Olivia Potter FR               
                  47.42     1:33.92 (46.50)     2:22.18 (48.26)     3:02.35 (40.17)
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay Division 2
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 1:51.21  10/28/2015 Southwestern, Southwestern                 
                         S Thomas, J Lawton, K Lawton, X Smith             
                1:52.35  NYS
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Southwestern  'A'                           1:58.40    1:56.89         32  
     1) Natalie Fosberg JR              2) Teagan Shedd SO                
     3) Roisin Hagel SR                 4) Grace Wood SR                  
                  28.84     1:02.00 (33.16)     1:31.32 (29.32)     1:56.89 (25.57)
  2 Southwestern  'B'                                NT    2:11.57         26  
     1) Morgan Faulk 8                  2) Ella Fosberg FR                
     3) Anna Jones JR                   4) Alexis Grijalva 8              
                  31.41     1:10.16 (38.75)     1:43.21 (33.05)     2:11.57 (28.36)
  3 Chautauqua Lake  'A'                        2:20.97    2:18.41         24  
     1) Sophia Gervasio 8               2) Amelia Brown JR                
     3) Jade Shampoe JR                 4) Haley Tripp FR                 
                  37.78     1:16.51 (38.73)     1:48.63 (32.12)     2:18.41 (29.78)
  4 Salamanca  'A'                              2:22.66    2:18.46         22  
     1) Jordan Ray SR                   2) Kaihalla George SR             
     3) Jem Yarbour SO                  4) Jayla Rasha JR                 
                  41.60     1:14.88 (33.28)     1:48.38 (33.50)     2:18.46 (30.08)
  5 Panama  'A'                                 2:05.06    2:19.49         20  
     1) Olivia Morton JR                2) Emily Lyon JR                  
     3) Britta Watkins FR               4) Hope Marshall SR               
                  35.56     1:14.79 (39.23)     1:50.15 (35.36)     2:19.49 (29.34)
  6 Gowanda  'A'                                2:12.12    2:24.94         18  
     1) Olivia Latimore JR              2) Hayley Stang JR                
     3) Tia Moppert SR                  4) Emma Taylor SO                 
                  40.26     1:22.10 (41.84)     1:52.59 (30.49)     2:24.94 (32.35)
  7 Panama  'B'                                 2:20.20    2:25.09         14  
     1) Maddigan Bless JR               2) Evelyn Montagna FR             
     3) Jalyn Linton SO                 4) Natalie Hoyt JR                
                  35.89     1:15.60 (39.71)     1:52.96 (37.36)     2:25.09 (32.13)
  8 Salamanca  'B'                              2:33.73    2:29.02         10  
     1) Madison Brown FR                2) Mikaela Tennity 7              
     3) Camryn Quigley 8                4) Emma Brown SO                  
                  37.34     1:21.75 (44.41)     1:58.38 (36.63)     2:29.02 (30.64)
  9 Chautauqua Lake  'B'                        2:34.56    2:31.42          8  
     1) Rylee Buxton FR                 2) Lorin Rizzo SO                 
     3) Addison Luce 7                  4) Emma Heim JR                   
                  37.59     1:18.34 (40.75)     1:59.18 (40.84)     2:31.42 (32.24)
 10 Southwestern  'C'                                NT    2:35.87          6  
     1) Leeya Riley FR                  2) Addison Brassard 8             
     3) Maddison Cresanti FR            4) Emily Crawford JR              
                  38.18     1:21.18 (43.00)     1:58.84 (37.66)     2:35.87 (37.03)
 11 Panama  'C'                                 2:40.33    2:39.66          4  
     1) Hannah Karlson SR               2) Halle Karlson SO               
     3) Leah Akl SR                     4) Brianna Karlson SO             
                  38.84     1:21.04 (42.20)     2:08.14 (47.10)     2:39.66 (31.52)
 12 Panama  'D'                                 2:58.00   x2:59.47        
     1) Kaitlyn Horton 7                2) Izabella Hurlburt 7            
     3) Cassandra Lyon 7                4) Elora Watkins 7                
                  42.56     1:34.74 (52.18)     2:20.14 (45.40)     2:59.47 (39.33)
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle Division 1
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 1:57.07  10/28/2015 Sydney Thomas, Southwestern                
                1:57.24  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alexis Trietley     SO Olean                1:53.94    1:53.61^NYS     16  
                  26.19       54.19 (28.00)     1:23.99 (29.80)     1:53.61 (29.62)
  2 Emmy Li             SR Allegany-Lime        2:12.55    2:05.88         13  
                  29.08     1:00.34 (31.26)     1:33.00 (32.66)     2:05.88 (32.88)
  3 Olivia Marshall     JR Olean                2:12.81    2:09.33         12  
                  29.69     1:01.78 (32.09)     1:35.22 (33.44)     2:09.33 (34.11)
  4 Julia Fortna        SR Fredonia             2:14.56    2:10.88         11  
                  29.67     1:02.31 (32.64)     1:36.79 (34.48)     2:10.88 (34.09)
  5 Olivia Ekstrom      JR Frewsburg            2:12.55    2:12.60         10  
                  29.61     1:02.38 (32.77)     1:37.29 (34.91)     2:12.60 (35.31)
  6 Jane Fortna         SR Fredonia             2:16.38    2:13.55          9  
                  29.99     1:04.40 (34.41)     1:39.57 (35.17)     2:13.55 (33.98)
  7 Riley Chitester     SR Frewsburg            2:14.60    2:14.23          7  
                  29.92     1:03.24 (33.32)     1:38.76 (35.52)     2:14.23 (35.47)
  8 Tyyetta Herman       8 Olean                2:22.53    2:20.26          5  
                  31.11     1:06.84 (35.73)     1:44.40 (37.56)     2:20.26 (35.86)
  9 Anna Slavinski      FR Olean                2:22.51    2:21.06          4  
                  30.91     1:07.06 (36.15)   2:21.06 (1:14.00)                    
 10 Abigail Ward        SO Frewsburg            2:25.28    2:23.11          3  
                  33.33     1:09.84 (36.51)     1:47.20 (37.36)     2:23.11 (35.91)
 11 Gabrielle Aldrich   SR Fredonia             2:25.28    2:24.58          2  
                  32.12     1:08.80 (36.68)     1:47.53 (38.73)     2:24.58 (37.05)
 12 Teresa Mole         FR Frewsburg                 NT    2:27.71          1  
                  32.95     1:10.44 (37.49)     1:49.65 (39.21)     2:27.71 (38.06)
 13 Gracie Wdowiasz     FR Fredonia                  NT    2:39.65        
                  37.36     1:18.86 (41.50)     2:01.00 (42.14)     2:39.65 (38.65)
 14 Mikaya Carney        8 Allegany-Lime        2:38.48    2:40.01        
                  34.27     1:14.67 (40.40)     1:58.52 (43.85)     2:40.01 (41.49)
 15 Willa Ruckman       FR Fredonia                  NT   x2:41.71        
                  35.00     1:15.02 (40.02)     1:58.13 (43.11)     2:41.71 (43.58)
 16 Taylor Hammond      FR Olean                     NT   x2:56.81        
                  36.74     1:21.54 (44.80)     2:10.23 (48.69)     2:56.81 (46.58)
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle Division 2
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 1:57.07  10/28/2015 Sydney Thomas, Southwestern                
                1:57.24  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grace Wood          SR Southwestern         2:00.74    1:59.55         16  
                  27.55       57.32 (29.77)     1:28.22 (30.90)     1:59.55 (31.33)
  2 Hialeah Johnson     JR Panama               2:18.88    2:13.73         13  
                  30.50     1:05.42 (34.92)     1:40.67 (35.25)     2:13.73 (33.06)
  3 Alexis Grijalva      8 Southwestern         2:16.32    2:19.55         12  
                  30.74     1:05.93 (35.19)     1:42.81 (36.88)     2:19.55 (36.74)
  4 Maddigan Bless      JR Panama               2:26.08    2:22.61         11  
                  31.39     1:06.65 (35.26)     1:45.25 (38.60)     2:22.61 (37.36)
  5 Jalyn Linton        SO Panama               2:29.46    2:22.95         10  
                  30.76     1:06.47 (35.71)     1:44.48 (38.01)     2:22.95 (38.47)
  6 Anna Jones          JR Southwestern              NT    2:26.36          9  
                  33.27     1:11.03 (37.76)     1:48.55 (37.52)     2:26.36 (37.81)
  7 Olivia Morton       JR Panama               2:30.55    2:29.05          7  
                  32.56     1:10.77 (38.21)     1:50.85 (40.08)     2:29.05 (38.20)
  8 Alesia Duffee       JR Chautauqua Lake      2:35.17    2:30.26          5  
                  34.05     1:12.75 (38.70)     1:52.23 (39.48)     2:30.26 (38.03)
  9 Hannah Morrison     SR Chautauqua Lake      2:37.18    2:30.35          4  
                  33.87     1:12.26 (38.39)     1:52.17 (39.91)     2:30.35 (38.18)
 10 Caroline Apthorpe    8 Panama               2:40.65   x2:38.64        
                  34.14     1:14.78 (40.64)     1:58.04 (43.26)     2:38.64 (40.60)
 11 Halle Karlson       SO Panama               2:44.01   x2:38.79        
                  35.61     1:16.15 (40.54)     1:58.18 (42.03)     2:38.79 (40.61)
 12 Olivia Latimore     JR Gowanda              2:38.13    2:39.90          3  
                  36.22     1:16.30 (40.08)     1:57.44 (41.14)     2:39.90 (42.46)
 13 Emma Brown          SO Salamanca            2:48.69    2:44.31          2  
                  36.38     1:17.73 (41.35)     2:01.91 (44.18)     2:44.31 (42.40)
 14 Emma Heim           JR Chautauqua Lake      2:42.07    2:45.91          1  
                  36.87     1:17.77 (40.90)     2:01.57 (43.80)     2:45.91 (44.34)
 15 Madeline Conrow     SR Gowanda              2:45.19    2:49.07        
                  39.51     1:21.69 (42.18)     2:05.85 (44.16)     2:49.07 (43.22)
 16 Kenadie Wilson       7 Chautauqua Lake      2:50.01    2:50.38        
                  39.90     1:24.16 (44.26)     2:09.28 (45.12)     2:50.38 (41.10)
 17 Michaelynn Leccear   8 Salamanca                 NT    3:12.32        
                  39.85     1:29.37 (49.52)     2:21.65 (52.28)     3:12.32 (50.67)
 18 Becca Oakes         SO Salamanca            3:32.40    3:28.73        
                  41.54     1:32.94 (51.40)     2:31.65 (58.71)     3:28.73 (57.08)
 
Event 3  Girls 200 Yard IM Division 1
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 2:08.86  10/25/2012 Makayla Sargent, Olean                     
                2:12.84  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Victoria Spacciapo  SO Fredonia             2:16.74    2:17.76         16  
                  30.22     1:05.66 (35.44)     1:44.16 (38.50)     2:17.76 (33.60)
  2 Megan Jackson       FR Olean                2:25.92    2:24.64         13  
                  29.98     1:06.16 (36.18)     1:51.38 (45.22)     2:24.64 (33.26)
  3 Jenna Sherlock      SR Fredonia             2:24.57    2:25.96         12  
                  32.06     1:09.38 (37.32)     1:52.91 (43.53)     2:25.96 (33.05)
  4 Kaylee Constantino  JR Frewsburg            2:29.33    2:29.73         11  
                  31.91     1:11.18 (39.27)     1:54.28 (43.10)     2:29.73 (35.45)
  5 Kassidy Gehm        SR Olean                2:33.15    2:32.57         10  
                  33.14     1:12.20 (39.06)     1:56.97 (44.77)     2:32.57 (35.60)
  6 Abigail Roth        FR Fredonia             2:32.97    2:34.41          9  
                  31.32     1:08.07 (36.75)     1:55.09 (47.02)     2:34.41 (39.32)
  7 Kaylynn Powers      JR Frewsburg            2:38.03    2:37.78          7  
                  34.95     1:16.56 (41.61)     2:02.13 (45.57)     2:37.78 (35.65)
  8 Madison Albright    JR Frewsburg            2:40.78    2:40.98          5  
                  36.62     1:20.07 (43.45)     2:04.51 (44.44)     2:40.98 (36.47)
  9 Brianna Rosequist   SO Frewsburg            2:36.34    2:42.11          4  
                  36.02     1:21.31 (45.29)     2:04.01 (42.70)     2:42.11 (38.10)
 10 Maddison Clement    SO Frewsburg            2:55.61   x2:46.99        
                  37.56     1:20.11 (42.55)     2:10.95 (50.84)     2:46.99 (36.04)
 11 Molly Greenough     FR Fredonia             2:44.27    2:54.10          3  
                  35.83     1:20.00 (44.17)     2:13.10 (53.10)     2:54.10 (41.00)
 12 Nicole Marra        SR Allegany-Lime        2:55.15    2:55.57          2  
                  38.21     1:22.30 (44.09)     2:15.70 (53.40)     2:55.57 (39.87)
 13 Anna Wolfgang       SO Allegany-Lime        3:01.25    2:59.95          1  
                  36.63     1:23.00 (46.37)     2:17.93 (54.93)     2:59.95 (42.02)
 14 Kearstin Foster     SO Allegany-Lime        3:32.67    3:30.89        
                  49.66     1:42.10 (52.44)   2:42.63 (1:00.53)     3:30.89 (48.26)
 
Event 3  Girls 200 Yard IM Division 2
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 2:08.86  10/25/2012 Makayla Sargent, Olean                     
                2:12.84  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Isabel Bailey       JR Panama               2:27.66    2:22.93         16  
                  29.06     1:04.96 (35.90)     1:50.03 (45.07)     2:22.93 (32.90)
  2 Teagan Shedd        SO Southwestern         2:27.62    2:31.69         13  
                  34.08     1:11.71 (37.63)     1:55.19 (43.48)     2:31.69 (36.50)
  3 Roisin Hagel        SR Southwestern         2:35.21    2:36.95         12  
                  33.25     1:12.76 (39.51)     2:00.55 (47.79)     2:36.95 (36.40)
  4 Jade Shampoe        JR Chautauqua Lake      2:38.94    2:39.80         11  
                  34.03     1:17.17 (43.14)     2:04.35 (47.18)     2:39.80 (35.45)
  5 Ella Fosberg        FR Southwestern         2:37.36    2:47.58         10  
                  37.14     1:18.91 (41.77)     2:08.22 (49.31)     2:47.58 (39.36)
  6 Emily Lyon          JR Panama               2:50.75    2:49.45          9  
                  37.45     1:21.16 (43.71)     2:09.98 (48.82)     2:49.45 (39.47)
  7 Evelyn Montagna     FR Panama               2:55.65    2:53.33          7  
                  32.93     1:21.26 (48.33)     2:11.07 (49.81)     2:53.33 (42.26)
  8 Addison Brassard     8 Southwestern         3:05.15    3:06.63          5  
                  43.11     1:31.43 (48.32)     2:24.22 (52.79)     3:06.63 (42.41)
  9 Genevieve Smith     SO Chautauqua Lake      3:27.53    3:22.40          4  
                  47.08     1:36.48 (49.40)   2:37.09 (1:00.61)     3:22.40 (45.31)
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle Division 1
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 24.43  10/26/2017 Karianne Yuchnitz, Panama                    
                24.84  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lillee Gould        SR Fredonia               27.44      26.67         16  
  2 Tyyetta Herman       8 Olean                  28.10      27.44         13  
  3 Emily Swan           8 Frewsburg              28.41      28.06         12  
  4 Brooke Pecorella    SO Allegany-Lime          28.14      28.15         11  
  5 Brooke D'Agostino   SR Fredonia               29.44      28.48         10  
  6 Angie May           FR Fredonia               29.32      28.95          9  
  7 Julia Peterson      SR Frewsburg              29.66      29.06          7  
  8 Lindsay Swalcy      JR Allegany-Lime          29.90      30.00          5  
  9 Jenna Truby         FR Fredonia               28.17      30.01          4  
 10 Paige Pecorella      8 Allegany-Lime          29.59      30.13          3  
 11 Emmalie Gehm         7 Olean                  30.96      30.38          2  
 12 Addison Lawson       8 Frewsburg              30.98      30.68          1  
 13 Emma Jankowski       8 Allegany-Lime          31.42      31.76        
 14 Mallory Brannon     SO Frewsburg              32.76      32.38        
 15 Megan Pagett        SO Olean                  31.93      32.73        
 16 Jocelyn Decker      JR Allegany-Lime          32.24     x33.35        
 17 Leah Bennett        FR Fredonia               33.35     x33.46        
 18 Lilliana Haggerty    8 Olean                  33.69      33.79        
 19 Karly Bruton        FR Allegany-Lime          32.94     x34.00        
 20 Lily Todd            8 Olean                  35.30     x34.02        
 21 Taylor Yost          7 Frewsburg              38.18     x37.12        
 22 Anna Carlson         8 Frewsburg              41.39     x38.80        
 23 Adelaide Weber       7 Allegany-Lime          39.08     x40.23        
 24 Riti Anumalasetty    8 Olean                  41.32     x41.09        
 25 Katelynn McVinney   SR Olean                  43.45     x41.14        
 26 Olivia Potter       FR Frewsburg              45.68     x41.83        
 27 Lauren Reed         FR Olean                  43.31     x45.19        
 28 Lilly Guenther      JR Olean                  46.90     x45.61        
 29 Rebecca Nagle       SO Allegany-Lime          56.96     x56.77        
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle Division 2
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 24.43  10/26/2017 Karianne Yuchnitz, Panama                    
                24.84  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Natalie Fosberg     JR Southwestern           24.87      25.22         16  
  2 Isabella Grijalva   SO Southwestern           26.38      26.46         13  
  3 Amelia Brown        JR Chautauqua Lake        26.74      26.96         12  
  4 Tessa Mozzi         JR Panama                 27.74      27.33         11  
  5 Tia Moppert         SR Gowanda                27.20      27.55         10  
  6 Jayla Rasha         JR Salamanca              29.05      28.63          9  
  7 Ellie Kreinheder    JR Southwestern           28.43      28.79          7  
  8 Madelynn Lisciandr  SO Panama                 28.88      28.86          5  
  9 Jem Yarbour         SO Salamanca              28.80      29.40          4  
 10 Emily Brown          8 Salamanca              29.92      29.46          3  
 11 Haley Tripp         FR Chautauqua Lake        28.88      29.75          2  
 12 Leeya Riley         FR Southwestern           32.21      31.97          1  
 13 Rylee Buxton        FR Chautauqua Lake        32.92      32.72        
 14 Emma Taylor         SO Gowanda                32.15      32.74        
 15 Faith Hamilton       8 Southwestern           32.93     x33.05        
 16 Leah Akl            SR Panama                 33.37      33.18        
 17 Lorin Rizzo         SO Chautauqua Lake        34.57      33.63        
 18 Cassandra Lyon       7 Panama                 36.38      33.87        
 19 Kayla Griffin        7 Panama                 34.92     x34.15        
 20 Gabriella Testa      7 Chautauqua Lake        35.43     x34.29        
 21 Ashton Francis      JR Gowanda                31.04      34.69        
 22 Emily Crawford      JR Southwestern           35.34     x37.24        
 23 Elora Watkins        7 Panama                 40.17     x39.12        
 24 Kaytlin Jimmerson   JR Gowanda                39.05      40.12        
 25 Izabella Hurlburt    7 Panama                 44.70     x42.71        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving Division 1
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Elizabeth Pucci-Sc   7 Fredonia              265.10     415.55         16  
  2 Alexandra Pucci-Sc  JR Fredonia              240.40     362.30         13  
  3 Elayna Pitts         7 Frewsburg             193.30     335.10         12  
  4 Hannah Vanderhoef   SO Olean                     NP     334.45         11  
  5 Michaella Rhodes    FR Allegany-Lime         194.10     318.45         10  
  6 Jocelyn Decker      JR Allegany-Lime         150.03     218.85          9  
  7 Mallory Brannon     SO Frewsburg               0.01     209.55          7  
  8 Kristina Oyer       FR Frewsburg             143.60     205.85          5  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving Division 2
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hope Marshall       SR Panama                263.10     369.00         16  
  2 Ashlyn Swan         FR Southwestern          314.02     306.85         13  
  3 Mackenzie Cross     FR Southwestern          274.05     305.25         12  
  4 Elise Coffin        FR Southwestern          277.42     293.05         11  
  5 Sophie Kreinheder    8 Southwestern          308.70     278.95         10  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly Division 1
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 56.98  10/29/2013 Makayla Sargent, Olean                       
              1:00.02  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Madison Kramer      JR Frewsburg            1:03.32      59.61 NYS     16  
                  27.84       59.61 (31.77)                                        
  2 Amelia Harper       JR Fredonia             1:05.27    1:04.61         13  
                  29.56     1:04.61 (35.05)                                        
  3 Ava Palmquist       SO Frewsburg            1:09.59    1:08.33         12  
                  32.02     1:08.33 (36.31)                                        
  4 Shannen Stein       SR Olean                1:11.43    1:13.22         11  
                  32.20     1:13.22 (41.02)                                        
  5 Greta Frerichs      FR Fredonia             1:14.41    1:13.71         10  
                  34.57     1:13.71 (39.14)                                        
  6 Brooke D'Agostino   SR Fredonia             1:17.29    1:13.76          9  
                  33.03     1:13.76 (40.73)                                        
  7 Brooke Pecorella    SO Allegany-Lime        1:15.16    1:17.35          7  
                  34.20     1:17.35 (43.15)                                        
  8 Jenna Truby         FR Fredonia             1:12.82    1:18.03          5  
                  35.42     1:18.03 (42.61)                                        
  9 Maddison Clement    SO Frewsburg            1:24.24    1:18.14          4  
                  36.99     1:18.14 (41.15)                                        
 10 Emma Mikolajczyk    JR Olean                1:19.78    1:19.02          3  
                  33.98     1:19.02 (45.04)                                        
 11 Hannah Eckert       SO Frewsburg            1:23.30    1:22.50          2  
                  36.14     1:22.50 (46.36)                                        
 12 Nicole Marra        SR Allegany-Lime        1:24.21    1:24.48          1  
                  39.28     1:24.48 (45.20)                                        
 13 Mikaya Carney        8 Allegany-Lime        1:25.43    1:24.61        
                  39.09     1:24.61 (45.52)                                        
 14 Karly Bruton        FR Allegany-Lime        1:35.01    1:32.72        
                  42.58     1:32.72 (50.14)                                        
 15 Kaylynn Keesler     SO Olean                1:29.13    1:33.54        
                  41.56     1:33.54 (51.98)                                        
 16 Megan Pagett        SO Olean                1:37.19    1:39.47        
                  40.22     1:39.47 (59.25)                                        
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly Division 2
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 56.98  10/29/2013 Makayla Sargent, Olean                       
              1:00.02  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Isabel Bailey       JR Panama               1:09.29    1:06.17         16  
                  30.38     1:06.17 (35.79)                                        
  2 Hialeah Johnson     JR Panama               1:11.33    1:10.34         13  
                  32.50     1:10.34 (37.84)                                        
  3 Roisin Hagel        SR Southwestern         1:09.42    1:11.14         12  
                  32.60     1:11.14 (38.54)                                        
  4 Jade Shampoe        JR Chautauqua Lake      1:14.02    1:13.38         11  
                  33.68     1:13.38 (39.70)                                        
  5 Britta Watkins      FR Panama               1:23.02    1:16.24         10  
                  35.26     1:16.24 (40.98)                                        
  6 Anna Jones          JR Southwestern         1:17.31    1:21.18          9  
                  37.68     1:21.18 (43.50)                                        
  7 Maddison Cresanti   FR Southwestern         1:21.41    1:21.90          7  
                  38.50     1:21.90 (43.40)                                        
  8 Kaihalla George     SR Salamanca            1:22.92    1:23.57          5  
                  38.29     1:23.57 (45.28)                                        
  9 Addison Luce         7 Chautauqua Lake      1:24.41    1:27.40          4  
                  39.95     1:27.40 (47.45)                                        
 10 Caroline Apthorpe    8 Panama               1:33.06    1:30.97          3  
                  41.48     1:30.97 (49.49)                                        
 11 Emma Heim           JR Chautauqua Lake      1:37.90    1:39.07          2  
                  46.05     1:39.07 (53.02)                                        
 12 Madeline Conrow     SR Gowanda              1:35.75    1:39.17          1  
                  44.49     1:39.17 (54.68)                                        
 13 Becca Oakes         SO Salamanca            1:41.29    1:44.39        
                  46.83     1:44.39 (57.56)                                        
 14 Genevieve Smith     SO Chautauqua Lake      1:41.74    1:48.42        
                  50.56     1:48.42 (57.86)                                        
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle Division 1
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 53.48  10/17/2018 Alexis Trietley, Olean-NI                    
                54.36  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alexis Trietley     SO Olean                  52.94      52.76^NYS     16  
                  25.46       52.76 (27.30)                                        
  2 Lillee Gould        SR Fredonia             1:01.25      59.38         13  
                  27.89       59.38 (31.49)                                        
  3 Lauryn Ball          7 Allegany-Lime          59.96    1:00.07         12  
                  28.89     1:00.07 (31.18)                                        
  4 Sara Thomas         SO Olean                1:00.84    1:00.43         11  
                  29.30     1:00.43 (31.13)                                        
  5 Riley Chitester     SR Frewsburg            1:01.93    1:01.07         10  
                  29.35     1:01.07 (31.72)                                        
  6 Cara Pillittieri     8 Frewsburg            1:05.16    1:01.66          9  
                  30.29     1:01.66 (31.37)                                        
  7 Emily Swan           8 Frewsburg            1:02.07    1:01.73          7  
                  29.32     1:01.73 (32.41)                                        
  8 ElisaMaria Martel   SR Olean                1:05.19    1:04.72          5  
                  30.98     1:04.72 (33.74)                                        
  9 Angie May           FR Fredonia             1:06.52    1:05.80          4  
                  31.27     1:05.80 (34.53)                                        
 10 Julia Peterson      SR Frewsburg            1:08.79    1:05.90          3  
                  30.98     1:05.90 (34.92)                                        
 11 Lindsay Swalcy      JR Allegany-Lime        1:11.37    1:07.21          2  
                  31.97     1:07.21 (35.24)                                        
 12 Addison Lawson       8 Frewsburg            1:07.29   x1:07.43        
                  32.58     1:07.43 (34.85)                                        
 13 Juli Spacciapolli    8 Fredonia             1:11.37    1:08.02          1  
                  31.95     1:08.02 (36.07)                                        
 14 Emmalie Gehm         7 Olean                1:10.02    1:08.19        
                  33.22     1:08.19 (34.97)                                        
 15 Willa Ruckman       FR Fredonia             1:11.53    1:08.92        
                  32.22     1:08.92 (36.70)                                        
 16 McKenna Kaleta      SR Allegany-Lime        1:09.26    1:08.93        
                  33.53     1:08.93 (35.40)                                        
 17 Ashlynn Delcamp      8 Fredonia             1:09.18   x1:10.17        
                  33.56     1:10.17 (36.61)                                        
 18 Leah Bennett        FR Fredonia             1:15.49   x1:15.13        
                  36.89     1:15.13 (38.24)                                        
 19 Brooke Golab         7 Frewsburg            1:15.67   x1:15.34        
                  35.56     1:15.34 (39.78)                                        
 20 Lily Todd            8 Olean                1:21.90   x1:16.92        
                  37.20     1:16.92 (39.72)                                        
 21 Lilliana Haggerty    8 Olean                1:18.24   x1:17.45        
                  34.63     1:17.45 (42.82)                                        
 22 Keal Matasich        7 Allegany-Lime        1:18.68    1:18.02        
                  37.95     1:18.02 (40.07)                                        
 23 Taylor Hammond      FR Olean                1:17.44   x1:18.35        
                  33.70     1:18.35 (44.65)                                        
 24 Dairinn Finn        JR Allegany-Lime        1:15.98   x1:18.56        
                  37.11     1:18.56 (41.45)                                        
 25 Kristina Oyer       FR Frewsburg            1:20.48   x1:18.61        
                  37.47     1:18.61 (41.14)                                        
 26 Alexandra Waid       7 Frewsburg            1:19.53   x1:19.13        
                  38.28     1:19.13 (40.85)                                        
 27 Lilly Coulter        8 Allegany-Lime        1:21.06   x1:21.88        
                  38.59     1:21.88 (43.29)                                        
 28 Ava Bordonaro       FR Olean                1:21.94   x1:22.34        
                  36.59     1:22.34 (45.75)                                        
 29 Gabrielle Wiltse    FR Allegany-Lime        1:21.83   x1:23.66        
                  39.75     1:23.66 (43.91)                                        
 30 Lauren Ralston      FR Allegany-Lime        1:22.79   x1:26.66        
                  41.18     1:26.66 (45.48)                                        
 31 Adelaide Weber       7 Allegany-Lime        1:25.57   x1:29.49        
                  44.71     1:29.49 (44.78)                                        
 32 Riti Anumalasetty    8 Olean                1:38.42   x1:38.27        
                  47.62     1:38.27 (50.65)                                        
 33 Lilly Guenther      JR Olean                1:52.68   x1:50.65        
                  51.42     1:50.65 (59.23)                                        
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle Division 2
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 53.48  10/17/2018 Alexis Trietley, Olean-NI                    
                54.36  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Isabella Grijalva   SO Southwestern           58.08      58.78         16  
                  28.18       58.78 (30.60)                                        
  2 Tessa Mozzi         JR Panama                 57.29    1:00.15         13  
                  28.96     1:00.15 (31.19)                                        
  3 Amelia Brown        JR Chautauqua Lake        59.18    1:00.75         12  
                  29.30     1:00.75 (31.45)                                        
  4 Tia Moppert         SR Gowanda                58.93    1:00.97         11  
                  29.13     1:00.97 (31.84)                                        
  5 Madelynn Lisciandr  SO Panama               1:05.79    1:03.67         10  
                  29.08     1:03.67 (34.59)                                        
  6 Alexis Grijalva      8 Southwestern         1:01.93    1:05.14          9  
                  30.07     1:05.14 (35.07)                                        
  7 Jayla Rasha         JR Salamanca            1:06.98    1:06.18          7  
                  32.21     1:06.18 (33.97)                                        
  8 Haley Tripp         FR Chautauqua Lake      1:05.12    1:07.79          5  
                  32.58     1:07.79 (35.21)                                        
  9 Emily Brown          8 Salamanca            1:07.20    1:08.55          4  
                  33.70     1:08.55 (34.85)                                        
 10 Camryn Quigley       8 Salamanca            1:08.92    1:09.24          3  
                  33.40     1:09.24 (35.84)                                        
 11 Sophia Gervasio      8 Chautauqua Lake      1:09.77    1:09.48          2  
                  33.28     1:09.48 (36.20)                                        
 12 Natalie Hoyt        JR Panama               1:13.15    1:12.29          1  
                  32.88     1:12.29 (39.41)                                        
 13 Emma Taylor         SO Gowanda              1:12.66    1:12.45        
                  34.14     1:12.45 (38.31)                                        
 14 Faith Hamilton       8 Southwestern         1:19.92    1:12.66        
                  34.39     1:12.66 (38.27)                                        
 15 Leah Akl            SR Panama               1:13.05    1:14.15        
 16 Kayla Griffin        7 Panama               1:22.65   x1:15.97        
                  36.45     1:15.97 (39.52)                                        
 17 Kaitlyn Horton       7 Panama               1:19.12   x1:18.09        
                  36.72     1:18.09 (41.37)                                        
 18 Michaelynn Leccear   8 Salamanca            1:27.57    1:26.54        
                  38.78     1:26.54 (47.76)                                        
 19 Emily Crawford      JR Southwestern         1:22.85    1:28.22        
                  42.91     1:28.22 (45.31)                                        
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle Division 1
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 5:14.86  10/28/2015 Sydney Thomas, Southwestern                
                5:14.65  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Olivia Marshall     JR Olean                5:53.16    5:45.73         16  
                  30.70     1:03.47 (32.77)     1:37.64 (34.17)     2:12.27 (34.63)
        2:47.45 (35.18)     3:23.22 (35.77)     3:59.09 (35.87)     4:35.06 (35.97)
        5:11.51 (36.45)     5:45.73 (34.22)                                        
  2 Olivia Ekstrom      JR Frewsburg            5:50.66    5:50.72         13  
                  31.18     1:05.19 (34.01)     1:40.54 (35.35)     2:16.92 (36.38)
        2:53.46 (36.54)     3:29.46 (36.00)     4:05.35 (35.89)     4:41.06 (35.71)
        5:16.93 (35.87)     5:50.72 (33.79)                                        
  3 Amelia Harper       JR Fredonia             5:54.36    5:52.14         12  
                  31.16     1:05.99 (34.83)     1:42.10 (36.11)     2:18.08 (35.98)
        2:54.71 (36.63)     3:31.23 (36.52)     4:07.45 (36.22)     4:43.51 (36.06)
        5:18.92 (35.41)     5:52.14 (33.22)                                        
  4 Julia Fortna        SR Fredonia             5:59.05    5:54.25         11  
                  31.73     1:06.21 (34.48)     1:42.05 (35.84)     2:18.14 (36.09)
        2:54.54 (36.40)     3:31.38 (36.84)     4:07.89 (36.51)     4:43.80 (35.91)
        5:19.70 (35.90)     5:54.25 (34.55)                                        
  5 Alexa Steighner     JR Olean                6:14.02    6:00.19         10  
                  31.66     1:05.97 (34.31)     1:41.99 (36.02)     2:18.69 (36.70)
        2:55.88 (37.19)     3:32.94 (37.06)     4:10.12 (37.18)     4:47.27 (37.15)
        5:23.76 (36.49)     6:00.19 (36.43)                                        
  6 Kaylynn Powers      JR Frewsburg            5:58.88    6:03.87          9  
                  31.58     1:06.59 (35.01)     1:43.91 (37.32)     2:21.61 (37.70)
        2:58.90 (37.29)     3:37.06 (38.16)     4:13.91 (36.85)     4:51.09 (37.18)
        5:28.14 (37.05)     6:03.87 (35.73)                                        
  7 Jane Fortna         SR Fredonia             6:05.74    6:10.23          7  
                  32.17     1:07.40 (35.23)     1:44.65 (37.25)     2:22.40 (37.75)
        3:00.08 (37.68)     3:37.99 (37.91)     4:16.28 (38.29)     4:54.66 (38.38)
        5:33.17 (38.51)     6:10.23 (37.06)                                        
  8 Paige Pecorella      8 Allegany-Lime        6:21.53    6:20.02          5  
                  32.86     1:11.14 (38.28)     1:50.29 (39.15)     2:29.56 (39.27)
        3:08.34 (38.78)     3:46.97 (38.63)     4:25.53 (38.56)     5:04.40 (38.87)
        5:42.82 (38.42)     6:20.02 (37.20)                                        
  9 Gabrielle Aldrich   SR Fredonia             6:23.44    6:23.73          4  
                  32.96     1:10.35 (37.39)     1:49.06 (38.71)     2:28.13 (39.07)
        3:07.98 (39.85)     3:47.92 (39.94)     4:26.79 (38.87)     5:06.11 (39.32)
        5:45.49 (39.38)     6:23.73 (38.24)                                        
 10 Abigail Ward        SO Frewsburg            6:25.86    6:26.10          3  
                  33.91     1:10.92 (37.01)     1:49.29 (38.37)     2:28.18 (38.89)
        3:07.57 (39.39)     3:47.01 (39.44)     4:27.35 (40.34)     5:07.98 (40.63)
        5:47.99 (40.01)     6:26.10 (38.11)                                        
 11 Emily Lundgren      FR Frewsburg            7:17.59    7:03.78          2  
                  35.01     1:14.98 (39.97)     1:58.17 (43.19)     2:41.70 (43.53)
        3:25.86 (44.16)     4:10.09 (44.23)     4:55.13 (45.04)     5:38.67 (43.54)
        6:23.05 (44.38)     7:03.78 (40.73)                                        
 12 Brooke Golab         7 Frewsburg                 NT   x7:20.58        
                  38.17                                                            
            3:39.61 ( )     4:24.62 (45.01)     5:10.30 (45.68)     5:56.30 (46.00)
        6:42.61 (46.31)     7:20.58 (37.97)                                        
 13 Ashley Doxey        SO Olean                7:58.59    8:00.22          1  
                  36.47     1:20.03 (43.56)                             2:55.19 ( )
      8:00.22 (5:05.03)                                                            
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle Division 2
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 5:14.86  10/28/2015 Sydney Thomas, Southwestern                
                5:14.65  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grace Wood          SR Southwestern         5:26.95    5:28.91         16  
                  29.06     1:00.32 (31.26)     1:32.47 (32.15)     2:05.10 (32.63)
        2:38.59 (33.49)     3:12.33 (33.74)     3:46.32 (33.99)     4:20.68 (34.36)
        4:55.30 (34.62)     5:28.91 (33.61)                                        
  2 Morgan Faulk         8 Southwestern         5:50.76    5:51.63         13  
                  29.05     1:03.16 (34.11)     1:40.51 (37.35)     2:17.61 (37.10)
        2:54.24 (36.63)     3:30.65 (36.41)     4:07.11 (36.46)     4:43.15 (36.04)
        5:18.62 (35.47)     5:51.63 (33.01)                                        
  3 Maddigan Bless      JR Panama               6:19.95    6:35.39         12  
                  33.07     1:09.69 (36.62)     1:50.33 (40.64)     2:32.14 (41.81)
        3:14.05 (41.91)     3:56.12 (42.07)     4:36.13 (40.01)     5:15.90 (39.77)
        5:56.50 (40.60)     6:35.39 (38.89)                                        
  4 Hannah Morrison     SR Chautauqua Lake      6:43.42    6:44.79         11  
                  35.65     1:16.25 (40.60)     1:58.06 (41.81)     2:38.90 (40.84)
        3:20.27 (41.37)     4:01.65 (41.38)     4:43.37 (41.72)     5:25.76 (42.39)
        6:06.95 (41.19)     6:44.79 (37.84)                                        
  5 Britta Watkins      FR Panama               6:45.86    6:45.77         10  
                  34.17     1:13.38 (39.21)     1:54.13 (40.75)     2:34.98 (40.85)
        3:16.42 (41.44)     3:58.57 (42.15)     4:40.79 (42.22)     5:23.11 (42.32)
        6:05.58 (42.47)     6:45.77 (40.19)                                        
  6 Jordan Ray          SR Salamanca            6:57.38    6:48.20          9  
                  35.17     1:14.98 (39.81)     1:56.42 (41.44)     2:38.87 (42.45)
        3:21.83 (42.96)     4:03.76 (41.93)     4:46.19 (42.43)     5:28.51 (42.32)
        6:10.91 (42.40)     6:48.20 (37.29)                                        
  7 Alesia Duffee       JR Chautauqua Lake      6:59.55    6:55.70          7  
                  36.20     1:17.34 (41.14)     1:59.19 (41.85)     2:41.68 (42.49)
        3:24.95 (43.27)     4:07.43 (42.48)     4:50.06 (42.63)     5:33.32 (43.26)
        6:15.99 (42.67)     6:55.70 (39.71)                                        
  8 Brianna Karlson     SO Panama               7:13.32    6:58.95          5  
                  35.51     1:17.19 (41.68)     1:58.89 (41.70)     2:41.20 (42.31)
        3:24.40 (43.20)     4:07.46 (43.06)     4:50.69 (43.23)     5:35.53 (44.84)
        6:18.81 (43.28)     6:58.95 (40.14)                                        
  9 Hayley Stang        JR Gowanda              6:56.66    7:02.89          4  
                  36.03     1:16.39 (40.36)     1:58.19 (41.80)     2:40.56 (42.37)
        3:23.68 (43.12)     4:07.67 (43.99)     4:51.90 (44.23)     5:36.28 (44.38)
        6:20.61 (44.33)     7:02.89 (42.28)                                        
 10 Olivia Latimore     JR Gowanda              7:06.61    7:12.14          3  
                  37.43     1:18.67 (41.24)     2:02.71 (44.04)     2:47.04 (44.33)
        3:32.27 (45.23)     4:17.07 (44.80)     5:01.57 (44.50)     5:46.49 (44.92)
        6:30.68 (44.19)     7:12.14 (41.46)                                        
 11 Cassandra Lyon       7 Panama               7:39.89    7:18.51          2  
                  36.69     1:18.72 (42.03)     2:03.24 (44.52)     2:48.18 (44.94)
        3:32.99 (44.81)     4:17.47 (44.48)     5:02.79 (45.32)     5:49.24 (46.45)
        6:35.61 (46.37)     7:18.51 (42.90)                                        
 12 Mikaela Tennity      7 Salamanca            7:48.08    7:23.02          1  
                  37.92     1:21.32 (43.40)     2:08.50 (47.18)     2:54.60 (46.10)
        3:41.56 (46.96)     4:27.74 (46.18)     5:13.53 (45.79)     6:00.76 (47.23)
        6:45.37 (44.61)     7:23.02 (37.65)                                        
 13 Kenadie Wilson       7 Chautauqua Lake      7:46.36    7:53.91        
                  42.35     1:29.16 (46.81)     2:18.09 (48.93)     3:06.63 (48.54)
        3:54.68 (48.05)     4:43.72 (49.04)     5:33.40 (49.68)     6:23.46 (50.06)
        7:11.89 (48.43)     7:53.91 (42.02)                                        
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay Division 1
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 1:41.71  10/28/2015 Dunkirk Fredonia Silver Creek, Dunkirk/Fred
                         M Reynolds, M Quinn, R Drummond, D Osula          
                1:41.69  NYS
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Olean  'A'                                  1:46.26    1:45.24         32  
     1) Megan Jackson FR                2) Tyyetta Herman 8               
     3) Sara Thomas SO                  4) Alexis Trietley SO             
                  26.22       52.89 (26.67)     1:20.52 (27.63)     1:45.24 (24.72)
  2 Fredonia  'A'                               1:47.87    1:50.19         26  
     1) Lillee Gould SR                 2) Jane Fortna SR                 
     3) Julia Fortna SR                 4) Jenna Sherlock SR              
                  27.03       55.41 (28.38)     1:23.39 (27.98)     1:50.19 (26.80)
  3 Frewsburg  'A'                              1:48.08    1:51.25         24  
     1) Olivia Ekstrom JR               2) Emily Swan 8                   
     3) Kaylynn Powers JR               4) Riley Chitester SR             
                  27.14       54.81 (27.67)     1:23.31 (28.50)     1:51.25 (27.94)
  4 Allegany-Limestone  'A'                     1:54.63    1:53.53         22  
     1) Brooke Pecorella SO             2) Lauryn Ball 7                  
     3) Nicole Marra SR                 4) Emmy Li SR                     
                  28.30       55.77 (27.47)     1:26.85 (31.08)     1:53.53 (26.68)
  5 Olean  'B'                                  2:02.35    1:57.03         20  
     1) Emmalie Gehm 7                  2) Emma Mikolajczyk JR            
     3) Olivia Marshall JR              4) Alexa Steighner JR             
                  30.93     1:00.66 (29.73)     1:29.18 (28.52)     1:57.03 (27.85)
  6 Fredonia  'B'                               1:58.54    1:59.62         18  
     1) Jenna Truby FR                  2) Angie May FR                   
     3) Brooke D'Agostino SR            4) Molly Greenough FR             
                  31.48     1:01.31 (29.83)     1:28.94 (27.63)     1:59.62 (30.68)
  7 Frewsburg  'B'                              1:57.80    2:01.09         14  
     1) Julia Peterson SR               2) Teresa Mole FR                 
     3) Abigail Ward SO                 4) Cara Pillittieri 8             
                  29.46     1:00.85 (31.39)     1:32.06 (31.21)     2:01.09 (29.03)
  8 Frewsburg  'C'                              2:06.93    2:04.88         10  
     1) Brianna Rosequist SO            2) Addison Lawson 8               
     3) Maddison Clement SO             4) Emily Lundgren FR              
                  30.99     1:02.49 (31.50)     1:33.20 (30.71)     2:04.88 (31.68)
  9 Allegany-Limestone  'B'                     2:02.25    2:06.59          8  
     1) Mikaya Carney 8                 2) McKenna Kaleta SR              
     3) Lindsay Swalcy JR               4) Paige Pecorella 8              
                  33.75     1:05.49 (31.74)     1:35.79 (30.30)     2:06.59 (30.80)
 10 Fredonia  'C'                               2:19.83    2:07.82          6  
     1) Gabrielle Aldrich SR            2) Willa Ruckman FR               
     3) Leah Bennett FR                 4) Juli Spacciapolli 8            
                  31.14     1:02.21 (31.07)     1:36.17 (33.96)     2:07.82 (31.65)
 11 Olean  'C'                                  2:15.00    2:14.79          4  
     1) Taylor Hammond FR               2) Lilliana Haggerty 8            
     3) Lily Todd 8                     4) Megan Pagett SO                
                  33.49     1:10.34 (36.85)     1:43.32 (32.98)     2:14.79 (31.47)
 12 Frewsburg  'D'                              2:16.65   x2:19.06        
     1) Mallory Brannon SO              2) Kiley Lundgren 7               
     3) Emilee Propheter SO             4) Brooke Golab 7                 
                  36.52     1:08.70 (32.18)     1:44.93 (36.23)     2:19.06 (34.13)
 13 Allegany-Limestone  'C'                     2:12.19    2:21.27          2  
     1) Jocelyn Decker JR               2) Anna Wolfgang SO               
     3) Karly Bruton FR                 4) Kearstin Foster SO             
                  33.71     1:09.41 (35.70)     1:42.71 (33.30)     2:21.27 (38.56)
 14 Frewsburg  'E'                                   NT   x2:36.46        
     1) Anna Carlson 8                  2) Elayna Pitts 7                 
     3) Courtney Boardman JR            4) Olivia Potter FR               
                  41.09                             1:54.65 ( )     2:36.46 (41.81)
 15 Olean  'D'                                  2:36.00   x2:44.06        
     1) Riti Anumalasetty 8             2) Katelynn McVinney SR           
     3) Ashley Doxey SO                 4) Lilly Guenther JR              
                  41.42     1:21.81 (40.39)     1:56.92 (35.11)     2:44.06 (47.14)
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay Division 2
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 1:41.71  10/28/2015 Dunkirk Fredonia Silver Creek, Dunkirk/Fred
                         M Reynolds, M Quinn, R Drummond, D Osula          
                1:41.69  NYS
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Panama  'A'                                 1:52.73    1:52.08         32  
     1) Isabel Bailey JR                2) Hialeah Johnson JR             
     3) Madelynn Lisciandro SO          4) Tessa Mozzi JR                 
                  26.83       56.76 (29.93)     1:24.85 (28.09)     1:52.08 (27.23)
  2 Southwestern  'A'                           1:50.08    1:52.14         26  
     1) Ellie Kreinheder JR             2) Alexis Grijalva 8              
     3) Isabella Grijalva SO            4) Morgan Faulk 8                 
                  28.65       56.82 (28.17)     1:26.11 (29.29)     1:52.14 (26.03)
  3 Chautauqua Lake  'A'                        1:58.55    2:00.79         24  
     1) Amelia Brown JR                 2) Sophia Gervasio 8              
     3) Jade Shampoe JR                 4) Hannah Morrison SR             
                  28.82     1:00.91 (32.09)     1:30.21 (29.30)     2:00.79 (30.58)
  4 Panama  'B'                                 1:59.65    2:00.92         22  
     1) Jalyn Linton SO                 2) Hope Marshall SR               
     3) Evelyn Montagna FR              4) Olivia Morton JR               
                  31.22     1:00.64 (29.42)     1:30.73 (30.09)     2:00.92 (30.19)
  5 Panama  'C'                                 2:04.00    2:05.20         20  
     1) Caroline Apthorpe 8             2) Emily Lyon JR                  
     3) Natalie Hoyt JR                 4) Britta Watkins FR              
                  32.76     1:03.58 (30.82)     1:35.38 (31.80)     2:05.20 (29.82)
  6 Salamanca  'A'                              2:04.55    2:12.43         18  
     1) Kaihalla George SR              2) Emily Brown 8                  
     3) Michaelynn Lecceardone 8        4) Mikaela Tennity 7              
                  31.64     1:08.35 (36.71)     1:41.81 (33.46)     2:12.43 (30.62)
  7 Southwestern  'C'                                NT    2:18.16         14  
     1) Maddison Cresanti FR            2) Addison Brassard 8             
     3) Sophie Kreinheder 8             4) Ashlyn Swan FR                 
                  32.37     1:10.19 (37.82)     1:43.54 (33.35)     2:18.16 (34.62)
  8 Chautauqua Lake  'B'                        2:16.23    2:19.11         10  
     1) Rylee Buxton FR                 2) Gabriella Testa 7              
     3) Alesia Duffee JR                4) Kenadie Wilson 7               
                  34.43     1:12.15 (37.72)     1:43.69 (31.54)     2:19.11 (35.42)
  9 Gowanda  'A'                                2:07.05    2:23.30          8  
     1) Ashton Francis JR               2) Madeline Conrow SR             
     3) Kaytlin Jimmerson JR            4) Emma Taylor SO                 
                  34.90     1:09.56 (34.66)     1:51.11 (41.55)     2:23.30 (32.19)
 10 Panama  'D'                                      NT   x2:39.89        
     1) Kayla Griffin 7                 2) Hannah Karlson SR              
     3) Elora Watkins 7                 4) Izabella Hurlburt 7            
                  42.06     1:12.28 (30.22)     1:57.34 (45.06)     2:39.89 (42.55)
 -- Southwestern  'B'                                NT         DQ        
     1) Teagan Shedd SO                 2) Leeya Riley FR                 
     3) Emily Crawford JR               4) Faith Hamilton 8               
                  28.65     1:01.68 (33.03)     1:37.09 (35.41)          DQ (32.98)
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke Division 1
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 59.39  10/28/2015 Riley Drummond, Dunkirk/Fredonia             
              1:00.42  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Madison Kramer      JR Frewsburg            1:03.22      58.89^NYS     16  
                  28.55       58.89 (30.34)                                        
  2 Emmy Li             SR Allegany-Lime        1:08.23    1:04.30         13  
                  30.93     1:04.30 (33.37)                                        
  3 Megan Jackson       FR Olean                1:04.84    1:04.38         12  
                  31.87     1:04.38 (32.51)                                        
  4 Lauryn Ball          7 Allegany-Lime        1:06.63    1:06.05         11  
                  31.86     1:06.05 (34.19)                                        
  5 Abigail Roth        FR Fredonia             1:08.79    1:08.05         10  
                  33.15     1:08.05 (34.90)                                        
  6 Ava Palmquist       SO Frewsburg            1:11.59    1:10.18          9  
                  34.49     1:10.18 (35.69)                                        
  7 Anna Slavinski      FR Olean                1:15.49    1:12.33          7  
  8 Shannen Stein       SR Olean                1:12.43    1:12.47          5  
                  34.62     1:12.47 (37.85)                                        
  9 Kassidy Gehm        SR Olean                1:11.94    1:12.81          4  
                  34.77     1:12.81 (38.04)                                        
 10 Hannah Eckert       SO Frewsburg            1:13.78    1:13.37          3  
                  34.55     1:13.37 (38.82)                                        
 11 Teresa Mole         FR Frewsburg            1:15.13    1:14.90          2  
                  36.03     1:14.90 (38.87)                                        
 12 Greta Frerichs      FR Fredonia                  NT    1:15.60          1  
                  37.30     1:15.60 (38.30)                                        
 13 Juli Spacciapolli    8 Fredonia             1:21.79    1:17.69        
                  37.96     1:17.69 (39.73)                                        
 14 ElisaMaria Martel   SR Olean                1:16.49   x1:20.14        
                  38.32     1:20.14 (41.82)                                        
 15 Gracie Wdowiasz     FR Fredonia                  NT    1:20.48        
                  40.14     1:20.48 (40.34)                                        
 16 Kaylynn Keesler     SO Olean                1:21.89   x1:21.42        
                  40.13     1:21.42 (41.29)                                        
 17 McKenna Kaleta      SR Allegany-Lime        1:21.94    1:22.62        
                  39.87     1:22.62 (42.75)                                        
 18 Taylor Yost          7 Frewsburg            1:31.51   x1:30.49        
                  43.21     1:30.49 (47.28)                                        
 19 Keal Matasich        7 Allegany-Lime        1:35.71    1:31.28        
 20 Dairinn Finn        JR Allegany-Lime        1:28.98   x1:31.98        
 21 Courtney Boardman   JR Frewsburg            1:36.05   x1:35.30        
                  46.11     1:35.30 (49.19)                                        
 22 Lauren Ralston      FR Allegany-Lime        1:30.32   x1:39.80        
 23 Ava Bordonaro       FR Olean                1:41.57   x1:43.35        
 24 Elayna Pitts         7 Frewsburg            1:42.94   x1:43.81        
                  51.25     1:43.81 (52.56)                                        
 25 Olivia Potter       FR Frewsburg            1:48.76   x1:48.63        
 26 Lauren Reed         FR Olean                1:55.99   x2:02.04        
                  56.72   2:02.04 (1:05.32)                                        
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke Division 2
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 59.39  10/28/2015 Riley Drummond, Dunkirk/Fredonia             
              1:00.42  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Natalie Fosberg     JR Southwestern         1:01.45    1:01.97         16  
                  29.77     1:01.97 (32.20)                                        
  2 Ellie Kreinheder    JR Southwestern         1:09.12    1:08.06         13  
                  32.75     1:08.06 (35.31)                                        
  3 Morgan Faulk         8 Southwestern         1:08.99    1:10.14         12  
                  33.42     1:10.14 (36.72)                                        
  4 Jordan Ray          SR Salamanca            1:18.76    1:17.95         11  
                  37.96     1:17.95 (39.99)                                        
  5 Olivia Morton       JR Panama               1:16.27    1:18.17         10  
                  37.09     1:18.17 (41.08)                                        
  6 Sophia Gervasio      8 Chautauqua Lake      1:22.11    1:22.45          9  
                  40.81     1:22.45 (41.64)                                        
  7 Leeya Riley         FR Southwestern         1:20.86    1:22.66          7  
                  40.46     1:22.66 (42.20)                                        
  8 Madison Brown       FR Salamanca            1:21.24    1:23.01          5  
  9 Jem Yarbour         SO Salamanca            1:18.80    1:23.03          4  
                  40.04     1:23.03 (42.99)                                        
 10 Rylee Buxton        FR Chautauqua Lake      1:24.43    1:24.50          3  
                  40.77     1:24.50 (43.73)                                        
 11 Maddison Cresanti   FR Southwestern         1:22.97   x1:24.84        
                  41.40     1:24.84 (43.44)                                        
 12 Addison Luce         7 Chautauqua Lake      1:25.44    1:25.08          2  
                  42.07     1:25.08 (43.01)                                        
 13 Hannah Karlson      SR Panama               1:25.19    1:26.85          1  
                  42.64     1:26.85 (44.21)                                        
 14 Kaitlyn Horton       7 Panama               1:30.26    1:27.34        
                  42.24     1:27.34 (45.10)                                        
 15 Natalie Hoyt        JR Panama               1:31.12    1:31.30        
                  43.06     1:31.30 (48.24)                                        
 16 Ashton Francis      JR Gowanda              1:32.85    1:37.82        
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke Division 1
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 1:06.00  10/29/2013 Makayla Sargent, Olean                     
                1:08.60  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Victoria Spacciapo  SO Fredonia             1:10.04    1:09.75         16  
                  32.55     1:09.75 (37.20)                                        
  2 Kaylee Constantino  JR Frewsburg            1:14.10    1:13.62         13  
                  34.58     1:13.62 (39.04)                                        
  3 Brianna Rosequist   SO Frewsburg            1:14.47    1:14.87         12  
                  35.37     1:14.87 (39.50)                                        
  4 Jenna Sherlock      SR Fredonia             1:16.26    1:17.28         11  
                  36.75     1:17.28 (40.53)                                        
  5 Madison Albright    JR Frewsburg            1:17.00    1:17.40         10  
                  36.28     1:17.40 (41.12)                                        
  6 Alexa Steighner     JR Olean                1:20.36    1:19.21          9  
                  37.49     1:19.21 (41.72)                                        
  7 Cara Pillittieri     8 Frewsburg            1:22.74    1:20.11          7  
                  38.36     1:20.11 (41.75)                                        
  8 Emma Mikolajczyk    JR Olean                1:27.76    1:25.17          5  
                  40.15     1:25.17 (45.02)                                        
  9 Kiley Lundgren       7 Frewsburg            1:28.67   x1:28.43        
                  40.94     1:28.43 (47.49)                                        
 10 Emma Jankowski       8 Allegany-Lime        1:32.38    1:32.90          4  
                  42.52     1:32.90 (50.38)                                        
 11 Molly Greenough     FR Fredonia             1:31.12    1:33.85          3  
                  44.69     1:33.85 (49.16)                                        
 12 Emilee Propheter    SO Frewsburg            1:34.03   x1:34.25        
                  44.50     1:34.25 (49.75)                                        
 13 Anna Wolfgang       SO Allegany-Lime        1:33.46    1:35.55          2  
                  44.83     1:35.55 (50.72)                                        
 14 Ashlynn Delcamp      8 Fredonia             1:42.05    1:37.70          1  
                  47.38     1:37.70 (50.32)                                        
 15 Ashley Doxey        SO Olean                1:40.36    1:39.14        
                  47.47     1:39.14 (51.67)                                        
 16 Lilly Coulter        8 Allegany-Lime        1:41.56    1:41.21        
                  47.13     1:41.21 (54.08)                                        
 17 Kearstin Foster     SO Allegany-Lime        1:43.17    1:43.05        
                  49.02     1:43.05 (54.03)                                        
 18 Anna Carlson         8 Frewsburg            1:47.56   x1:44.34        
                  49.70     1:44.34 (54.64)                                        
 19 Gabrielle Wiltse    FR Allegany-Lime        1:41.41   x1:48.94        
                  51.04     1:48.94 (57.90)                                        
 20 Katelynn McVinney   SR Olean                2:06.89    2:08.54        
                  58.06   2:08.54 (1:10.48)                                        
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke Division 2
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 1:06.00  10/29/2013 Makayla Sargent, Olean                     
                1:08.60  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Teagan Shedd        SO Southwestern         1:12.61    1:14.53         16  
                  34.74     1:14.53 (39.79)                                        
  2 Kaihalla George     SR Salamanca            1:24.75    1:25.32         13  
                  39.92     1:25.32 (45.40)                                        
  3 Emily Lyon          JR Panama               1:26.29    1:26.98         12  
                  39.82     1:26.98 (47.16)                                        
  4 Evelyn Montagna     FR Panama               1:26.99    1:27.45         11  
                  40.77     1:27.45 (46.68)                                        
  5 Ella Fosberg        FR Southwestern         1:23.69    1:28.15         10  
                  41.15     1:28.15 (47.00)                                        
  6 Halle Karlson       SO Panama               1:33.03    1:31.07          9  
                  43.70     1:31.07 (47.37)                                        
  7 Lorin Rizzo         SO Chautauqua Lake      1:31.34    1:32.18          7  
                  42.84     1:32.18 (49.34)                                        
  8 Addison Brassard     8 Southwestern         1:31.42    1:32.59          5  
                  44.53     1:32.59 (48.06)                                        
  9 Brianna Karlson     SO Panama               1:34.54    1:32.82          4  
                  43.64     1:32.82 (49.18)                                        
 10 Camryn Quigley       8 Salamanca            1:35.18    1:33.85          3  
                  43.96     1:33.85 (49.89)                                        
 11 Hayley Stang        JR Gowanda              1:31.05    1:35.09          2  
                  43.26     1:35.09 (51.83)                                        
 12 Mikaela Tennity      7 Salamanca            1:39.17    1:38.38          1  
                  47.89     1:38.38 (50.49)                                        
 13 Madison Brown       FR Salamanca            1:35.64    1:38.99        
                  45.65     1:38.99 (53.34)                                        
 14 Emma Brown          SO Salamanca            1:41.07   x1:43.70        
                  50.59     1:43.70 (53.11)                                        
 15 Gabriella Testa      7 Chautauqua Lake      1:52.50    1:47.21        
                  51.60     1:47.21 (55.61)                                        
 16 Kaytlin Jimmerson   JR Gowanda              1:53.32    1:51.73        
                  52.08     1:51.73 (59.65)                                        
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay Division 1
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 3:42.70  10/28/2015 Southwestern, Southwestern                 
                         X Smith, K Lawton, S Thomas, J Lawton             
                3:42.73  NYS
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Olean  'A'                                  4:02.86    3:52.71         32  
     1) Sara Thomas SO                  2) Kassidy Gehm SR                
     3) Alexis Trietley SO              4) Megan Jackson FR               
                  28.96   1:00.92 (1:00.92)     1:29.57 (28.65)   2:02.78 (1:01.86)
        2:27.96 (25.18)     2:55.06 (52.28)     3:22.41 (27.35)     3:52.71 (57.65)
  2 Frewsburg  'A'                              4:03.52    3:55.43         26  
     1) Olivia Ekstrom JR               2) Kaylee Constantino JR          
     3) Riley Chitester SR              4) Madison Kramer JR              
                  29.10   1:01.11 (1:01.11)     1:28.84 (27.73)     1:59.91 (58.80)
        2:28.65 (28.74)   3:01.12 (1:01.21)     3:26.87 (25.75)     3:55.43 (54.31)
  3 Fredonia  'A'                               4:07.20    3:58.04         24  
     1) Amelia Harper JR                2) Julia Fortna SR                
     3) Jane Fortna SR                  4) Victoria Spacciapolli SO       
                  27.77       58.54 (58.54)     1:27.86 (29.32)   1:59.84 (1:01.30)
        2:28.83 (28.99)   3:01.37 (1:01.53)     3:27.98 (26.61)     3:58.04 (56.67)
  4 Fredonia  'B'                               4:20.00    4:11.47         22  
     1) Lillee Gould SR                 2) Abigail Roth FR                
     3) Greta Frerichs FR               4) Brooke D'Agostino SR           
                  28.51   1:00.40 (1:00.40)     1:30.18 (29.78)   2:03.86 (1:03.46)
        2:35.40 (31.54)   3:09.64 (1:05.78)     3:38.91 (29.27)   4:11.47 (1:01.83)
  5 Olean  'B'                                  4:12.33    4:15.85         20  
     1) Tyyetta Herman 8                2) ElisaMaria Martel SR           
     3) Olivia Marshall JR              4) Shannen Stein SR               
                  29.72   1:02.32 (1:02.32)     1:34.43 (32.11)   2:11.77 (1:09.45)
        2:40.89 (29.12)   3:13.38 (1:01.61)     3:42.23 (28.85)   4:15.85 (1:02.47)
  6 Frewsburg  'B'                              4:21.10    4:20.65         18  
     1) Madison Albright JR             2) Abigail Ward SO                
     3) Ava Palmquist SO                4) Hannah Eckert SO               
                  31.33   1:04.09 (1:04.09)     1:37.11 (33.02)   2:12.17 (1:08.08)
        2:43.20 (31.03)   3:17.20 (1:05.03)     3:47.40 (30.20)   4:20.65 (1:03.45)
  7 Olean  'C'                                  4:54.00    4:49.21         14  
     1) Emmalie Gehm 7                  2) Taylor Hammond FR              
     3) Kaylynn Keesler SO              4) Anna Slavinski FR              
                  33.14   1:09.05 (1:09.05)     1:44.96 (35.91)   2:27.26 (1:18.21)
        3:01.15 (33.89)   3:42.26 (1:15.00)   4:49.35 (1:07.09)   4:49.21 (1:06.95)
  8 Fredonia  'C'                               5:25.00    4:57.86         10  
     1) Gabrielle Aldrich SR            2) Ashlynn Delcamp 8              
     3) Leah Bennett FR                 4) Gracie Wdowiasz FR             
                  32.23   1:09.12 (1:09.12)     1:45.25 (36.13)   2:24.32 (1:15.20)
        3:02.29 (37.97)   3:41.14 (1:16.82)     4:18.30 (37.16)   4:57.86 (1:16.72)
  9 Allegany-Limestone  'A'                     4:10.95    5:03.29          8  
     1) Karly Bruton FR                 2) Emma Jankowski 8               
     3) Mikaya Carney 8                 4) McKenna Kaleta SR              
                  37.15   1:19.68 (1:19.68)     1:55.72 (36.04)   2:36.79 (1:17.11)
        3:11.82 (35.03)   3:53.11 (1:16.32)     4:25.70 (32.59)   5:03.29 (1:10.18)
 10 Frewsburg  'C'                              5:15.25    5:04.62          6  
     1) Emilee Propheter SO             2) Brooke Golab 7                 
     3) Kiley Lundgren 7                4) Alexandra Waid 7               
                  36.74   1:17.84 (1:17.84)     1:54.37 (36.53)   2:34.34 (1:16.50)
        3:09.07 (34.73)   3:55.84 (1:21.50)     4:23.50 (27.66)   5:04.62 (1:08.78)
 11 Frewsburg  'D'                              5:27.21   x5:12.84        
     1) Emily Lundgren FR               2) Courtney Boardman JR           
     3) Kristina Oyer FR                4) Taylor Yost 7                  
                  34.49   1:12.17 (1:12.17)     1:49.21 (37.04)   2:29.10 (1:16.93)
        3:08.55 (39.45)   3:50.20 (1:21.10)     4:28.05 (37.85)   5:12.84 (1:22.64)
 12 Allegany-Limestone  'B'                     5:19.36    5:41.72          4  
     1) Gabrielle Wiltse FR             2) Dairinn Finn JR                
     3) Keal Matasich 7                 4) Lilly Coulter 8                
                  42.22   1:29.88 (1:29.88)     2:09.19 (39.31)   2:52.68 (1:22.80)
        3:33.87 (41.19)   4:17.37 (1:24.69)     4:57.09 (39.72)   5:41.72 (1:24.35)
 13 Olean  'D'                                       NT   x6:17.91        
     1) Lily Todd 8                     2) Ava Bordonaro FR               
     3) Lauren Reed FR                  4) Lilly Guenther JR              
                  37.59   1:18.96 (1:18.96)     1:57.76 (38.80)   2:43.72 (1:24.76)
        3:32.57 (48.85)   4:28.85 (1:45.13)     5:20.46 (51.61)   6:17.91 (1:49.06)
 -- Allegany-Limestone  'C'                     5:42.67         DQ        
     1) Kearstin Foster SO              2) Jocelyn Decker JR              
     3) Adelaide Weber 7                4) Lauren Ralston FR              
                  41.61   1:29.39 (1:29.39)     2:09.34 (39.95)   2:53.35 (1:23.96)
        3:36.30 (42.95)   4:28.73 (1:35.38)     5:04.59 (35.86)        DQ (1:21.93)
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay Division 2
===============================================================================
 CCAA Record: ^ 3:42.70  10/28/2015 Southwestern, Southwestern                 
                         X Smith, K Lawton, S Thomas, J Lawton             
                3:42.73  NYS
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Southwestern  'A'                           3:59.09    3:50.27         32  
     1) Natalie Fosberg JR              2) Isabella Grijalva SO           
     3) Roisin Hagel SR                 4) Grace Wood SR                  
                  26.75       56.58 (56.58)     1:24.22 (27.64)     1:54.95 (58.37)
        2:23.72 (28.77)     2:54.80 (59.85)     3:21.32 (26.52)     3:50.27 (55.47)
  2 Panama  'A'                                 4:12.41    4:12.73         26  
     1) Tessa Mozzi JR                  2) Maddigan Bless JR              
     3) Madelynn Lisciandro SO          4) Isabel Bailey JR               
                  29.09   1:01.15 (1:01.15)     1:33.39 (32.24)   2:09.54 (1:08.39)
        2:38.97 (29.43)   3:15.00 (1:05.46)     3:42.73 (27.73)     4:12.73 (57.73)
  3 Panama  'B'                                 4:28.35    4:30.37         24  
     1) Leah Akl SR                     2) Hope Marshall SR               
     3) Jalyn Linton SO                 4) Hialeah Johnson JR             
                  34.10   1:14.32 (1:14.32)     1:45.10 (30.78)   2:20.00 (1:05.68)
        2:50.98 (30.98)   3:26.07 (1:06.07)     3:55.72 (29.65)   4:30.37 (1:04.30)
  4 Southwestern  'B'                                NT    4:36.94         22  
     1) Ella Fosberg FR                 2) Anna Jones JR                  
     3) Faith Hamilton 8                4) Ellie Kreinheder JR            
                  33.19   1:11.08 (1:11.08)     1:42.24 (31.16)   2:19.67 (1:08.59)
        2:54.12 (34.45)   3:33.54 (1:13.87)     4:03.38 (29.84)   4:36.94 (1:03.40)
  5 Salamanca  'A'                              4:38.46    4:40.88         20  
     1) Camryn Quigley 8                2) Jem Yarbour SO                 
     3) Emily Brown 8                   4) Jayla Rasha JR                 
                  34.74   1:12.81 (1:12.81)     1:45.82 (33.01)   2:23.51 (1:10.70)
        2:56.89 (33.38)   3:33.82 (1:10.31)   4:40.88 (1:07.06)                    
  6 Gowanda  'A'                                4:45.11    4:49.76         18  
     1) Olivia Latimore JR              2) Madeline Conrow SR             
     3) Hayley Stang JR                 4) Tia Moppert SR                 
                  36.95   1:17.06 (1:17.06)     1:54.14 (37.08)   2:35.57 (1:18.51)
        3:10.23 (34.66)   3:48.89 (1:13.32)     4:17.44 (28.55)   4:49.76 (1:00.87)
  7 Panama  'C'                                 5:17.80    4:56.72         14  
     1) Cassandra Lyon 7                2) Caroline Apthorpe 8            
     3) Halle Karlson SO                4) Brianna Karlson SO             
                  36.61   1:16.58 (1:16.58)     1:51.19 (34.61)   2:29.98 (1:13.40)
        3:05.68 (35.70)   3:45.77 (1:15.79)     4:19.16 (33.39)   4:56.72 (1:10.95)
  8 Chautauqua Lake  'A'                        4:28.77    5:01.82         10  
     1) Alesia Duffee JR                2) Lorin Rizzo SO                 
     3) Addison Luce 7                  4) Hannah Morrison SR             
                  34.34   1:12.15 (1:12.15)     1:48.61 (36.46)   2:31.67 (1:19.52)
        3:08.02 (36.35)   3:48.46 (1:16.79)     4:21.96 (33.50)   5:01.82 (1:13.36)
  9 Chautauqua Lake  'B'                        5:15.42    5:29.15          8  
     1) Emma Heim JR                    2) Genevieve Smith SO             
     3) Gabriella Testa 7               4) Kenadie Wilson 7               
                  36.45   1:17.15 (1:17.15)     1:58.58 (41.43)   2:42.94 (1:25.79)
        3:23.63 (40.69)   4:10.93 (1:27.99)     4:47.99 (37.06)   5:29.15 (1:18.22)
 10 Panama  'D'                                      NT   x5:52.70        
     1) Kayla Griffin 7                 2) Kaitlyn Horton 7               
     3) Hannah Karlson SR               4) Elora Watkins 7                
                  38.55   1:26.97 (1:26.97)     2:00.95 (33.98)   2:43.95 (1:16.98)
        3:22.73 (38.78)   4:10.23 (1:26.28)     4:54.51 (44.28)   5:52.70 (1:42.47)