Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   Section 6: S 3:26.98  11/23/2013 Clarence HS, Clarence                      
                         D. Rommel, S. Modeas, C. Willis, R. Anthone       
                3:42.73  NYS NYS Qualifying Time
                4:08.40  SEC6 Sectional Qualifying
    School                                      Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Amherst                                     3:49.61    3:42.02 NYS     40  
     1) Smith, Paige SR                 2) Parobek, Maggie JR             
     3) DeBoth, Carolyn SR              4) Van Buren, Grace SR            
              26.61       56.06 (56.06)     1:23.27 (27.21)     1:54.14 (58.08)
        2:20.05 (25.91)     2:49.27 (55.13)     3:14.22 (24.95)     3:42.02 (52.75)
  2 Starpoint                                   3:47.71    3:46.39 SEC6    34  
     1) Cottrell, Ashleigh JR           2) Schrader, Ava JR               
     3) Maslanka, Julia JR              4) Bashor, Allie SO               
              27.28       56.58 (56.58)     1:23.95 (27.37)     1:55.18 (58.60)
        2:21.88 (26.70)     2:53.04 (57.86)     3:18.43 (25.39)     3:46.39 (53.35)
  3 Olean                                       3:50.13    3:47.21 SEC6    32  
     1) Thomas, Sara FR                 2) Trietley, Alexis FR            
     3) Pagett, Christine SR            4) Jackson, Megan 8               
              29.05   1:00.38 (1:00.38)     1:25.57 (25.19)     1:53.14 (52.76)
        2:19.37 (26.23)     2:49.35 (56.21)     3:17.11 (27.76)     3:47.21 (57.86)
  4 Williamsville South                         4:03.16    3:55.16 SEC6    30  
     1) Panzica, Elizabeth SO           2) Lee, Madeline FR               
     3) Reilly, Fiona 7                 4) Lawler, Zoe SR                 
              27.64       58.58 (58.58)     1:26.09 (27.51)     1:56.35 (57.77)
        2:24.32 (27.97)     2:55.62 (59.27)     3:23.79 (28.17)     3:55.16 (59.54)
  5 Lewiston-Porter                             3:58.37    3:59.63 SEC6    28  
     1) Dillon, Emily JR                2) Bryk, Sammie SO                
     3) Lauzonis, Emily JR              4) Marcyan, Maya FR               
              28.04       58.36 (58.36)     1:26.97 (28.61)   1:59.26 (1:00.90)
        2:28.74 (29.48)   3:02.00 (1:02.74)     3:29.44 (27.44)     3:59.63 (57.63)
  6 Fredonia                                    4:02.32    3:59.74 SEC6    26  
     1) Gould, Lillee JR                2) Fortna, Jane JR                
     3) Fortna, Julia JR                4) Sherlock, Jenna JR             
              27.85       59.79 (59.79)     1:28.52 (28.73)   2:02.39 (1:02.60)
        2:30.72 (28.33)   3:02.53 (1:00.14)     3:29.68 (27.15)     3:59.74 (57.21)
  7 Pioneer                                     3:59.58    4:00.45 SEC6    24  
     1) Snayczuk, Madison SO            2) McCutcheon, Chloe FR           
     3) Harrington, Porsha FR           4) Snayczuk, Mikaela SR           
              27.39       57.02 (57.02)     1:25.85 (28.83)   1:58.68 (1:01.66)
        2:28.16 (29.48)   3:01.50 (1:02.82)     3:29.57 (28.07)     4:00.45 (58.95)
  8 Iroquois                                    4:06.85    4:07.75 SEC6    22  
     1) Guzinski, Gabrielle SR          2) Boller, Veronica SR            
     3) Nazarevych, Sophia FR           4) Wheeler, Samantha SO           
              29.92   1:02.69 (1:02.69)     1:32.70 (30.01)   2:05.30 (1:02.61)
        2:34.79 (29.49)   3:08.94 (1:03.64)     3:36.29 (27.35)     4:07.75 (58.81)
B - Final
  9 East Aurora                                 4:11.86    4:07.09 SEC6    18  
     1) Nicholl, Daisy JR               2) Drozdowski, Jessica 8          
     3) Vanner, Cate SO                 4) Chugh, Katherine FR            
              29.29   1:01.06 (1:01.06)     1:31.69 (30.63)   2:05.31 (1:04.25)
        2:33.89 (28.58)   3:06.11 (1:00.80)     3:35.16 (29.05)   4:07.09 (1:00.98)
 10 West Seneca East                            4:09.26    4:07.25 SEC6    14  
     1) Patterson, Megan SO             2) Drakulich, Ashton JR           
     3) Walters, Elizabeth 7            4) Yunke, Julia JR                
              29.16   1:01.08 (1:01.08)     1:31.10 (30.02)   2:04.68 (1:03.60)
        2:35.33 (30.65)   3:09.09 (1:04.41)     3:36.94 (27.85)     4:07.25 (58.16)
 11 Cheektowaga                                 4:16.60    4:18.23         12  
     1) Pham, Brianna SO                2) Higley, Kayla SO               
     3) Nguyen, Isabella SO             4) Bellaus, Haley JR              
              29.98   1:02.82 (1:02.82)     1:34.76 (31.94)   2:10.80 (1:07.98)
        2:42.60 (31.80)   3:17.91 (1:07.11)     3:46.87 (28.96)   4:18.23 (1:00.32)
 12 Kenmore East                                4:34.78    4:29.07         10  
     1) Taylor, Payton SO               2) Mitchell, Andrea SR            
     3) Lesinski, Natalie FR            4) Budzich, Alice 8               
              30.04   1:03.00 (1:03.00)     1:35.92 (32.92)   2:13.46 (1:10.46)
        2:44.89 (31.43)   3:20.11 (1:06.65)     3:52.29 (32.18)   4:29.07 (1:08.96)
 13 Grand Island                                4:31.96    4:30.83          8  
     1) Faso, Juliana FR                2) Malush, Morgan 8               
     3) Patterson, Riley FR             4) Sorel, Elzbieta JR             
              31.67   1:07.73 (1:07.73)     1:40.41 (32.68)   2:17.18 (1:09.45)
        2:48.74 (31.56)   3:23.17 (1:05.99)     3:55.10 (31.93)   4:30.83 (1:07.66)
Preliminaries
 -- Amherst  'B'                                4:13.97                   
     1) Engelhaupt, Lillianna JR        2) DeBoth, Tara 8                 
     3) Parobek, Madison 8              4) Todaro, Macayla JR             
 -- East Aurora  'B'                            4:23.31                   
     1) Kloc, Caroline 7                2) Mruzik, Lillian 7              
     3) Kwitek, Grace 8                 4) Brinker, Anna 7                
 -- Olean  'B'                                  4:29.69                   
     1) Mikolajczyk, Emma SO            2) Slavinski, Anna 8              
     3) Herman, Tyyetta 7               4) Stein, Shannen JR              
 -- Kenmore East  'B'                           4:49.99                   
     1) Ettinger, Lyllian SO            2) Makula, Allison SO             
     3) Reed, Payge JR                  4) Mech, Alyssa SR                
 -- Grand Island  'B'                           5:05.35                   
     1) Sarigiannis, Eliza JR           2) Wallace, Zoe SO                
     3) York, Jenna SO                  4) Bentley, Abbie 8               
 -- Iroquois  'B'                               4:24.57                   
     1) Homac, Genevieve JR             2) Clemens, Megan JR              
     3) Long, Ava 8                     4) Walker, Neleah SO              
 -- Starpoint  'B'                              4:11.59                   
     1) Stoelting, Rachel 8             2) McIntosh, Margaret SR          
     3) Glynn, Desiree SR               4) Waugh, Chloe FR                
 -- Fredonia  'B'                               4:19.98                   
     1) Aldrich, Gabrielle JR           2) Frerichs, Greta 8              
     3) Truby, Jenna 8                  4) D'Agostino, Brooke JR