Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
   Section 6: 6 1:34.71   2/27/2010 Orchard Park                               
                         P. Aronica, B.Dansa, M. Sutz, D. Hodson           
                1:40.67  NYS NYS Qualifying
 Meet Qualifying:  1:56.43
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 East Aurora                                       1:43.49    1:39.30 NYS    
     1) Egloff, Chad SO                 2) Morris, Charles SR             
     3) Herr, William FR                4) Webster, Ezra SO               
              26.20       52.92 (26.72)     1:17.51 (24.59)     1:39.30 (21.79)
  2 Kenmore                                           1:42.71    1:39.85 NYS    
     1) Awad, Mazin SR                  2) Walker, Matthew SR             
     3) Harper, Benjamin SR             4) Janis, Colin JR                
              27.29       54.95 (27.66)     1:17.34 (22.39)     1:39.85 (22.51)
  3 Orchard Park                                      1:39.10    1:40.52 NYS    
     1) McCrone, Patrick SO             2) Sapio, Luke SO                 
     3) Blake, Joseph SR                4) Hoch, Trevor SR                
              26.19       54.73 (28.54)     1:19.00 (24.27)     1:40.52 (21.52)
  4 Hamburg                                           1:40.19    1:41.18        
     1) Kisker, Ben FR                  2) Eisenmann, Zach SO             
     3) Kuppel, Brandon SR              4) Steiner, Christian SR          
              26.15       54.25 (28.10)     1:18.50 (24.25)     1:41.18 (22.68)
  5 Jamestown                                         1:42.31    1:42.35        
     1) Roehmholdt, Brennan JR          2) Roehmholldt, Matthew SR        
     3) Roehmholdt, Joseph SO           4) Dean, Kyle SO                  
              26.56       55.78 (29.22)     1:21.02 (25.24)     1:42.35 (21.33)
  6 Albion                                            1:45.23    1:47.05        
     1) Furmanski, Thomas JR            2) Kovaleski, Matt SR             
     3) Sanchez, Sam JR                 4) Krenning, Ryan JR              
              29.37       58.36 (28.99)     1:23.86 (25.50)     1:47.05 (23.19)
  7 Lancaster                                         1:45.54    1:47.11        
     1) Hewett, Ian FR                  2) Gasiewicz, Aaron 8             
     3) Coyne, Kiernan JR               4) Gasiewicz, Colin SO            
              26.90       56.56 (29.66)     1:22.36 (25.80)     1:47.11 (24.75)
  8 West Seneca                                       1:51.81    1:47.53        
     1) Baker, Michael JR               2) Jedrysik, Seth JR              
     3) Walters, Zachary SR             4) Balogh, Matthew JR             
              28.66     1:00.52 (31.86)     1:24.42 (23.90)     1:47.53 (23.11)
  9 Niagara Wheatfield                                1:48.61    1:47.77        
     1) Baumann, Jack JR                2) Peltier, Tommy SR              
     3) Casilio, Christiano JR          4) Dyer, Christopher SR           
              29.06       57.70 (28.64)     1:24.91 (27.21)     1:47.77 (22.86)
 10 Williamsville North                               1:49.34    1:47.96        
     1) Everett, Burke JR               2) Monteiro, Phillip FR           
     3) Klymko, Pavlo JR                4) Barillari, Nicholas FR         
              28.52       59.49 (30.97)     1:24.75 (25.26)     1:47.96 (23.21)
 11 Medina                                            1:48.18    1:48.20        
     1) Heil, Hunter JR                 2) Pace, Isaac FR                 
     3) Paull, Raymond G SR             4) Pietrafesa, August SO          
              27.75       58.38 (30.63)     1:24.41 (26.03)     1:48.20 (23.79)
 12 Lewiston Porter                                   1:48.30    1:48.62        
     1) Violante, Jude FR               2) Pavan, Justin SO               
     3) Warren, Ben JR                  4) Wisto, Ben JR                  
              28.88       58.04 (29.16)     1:24.12 (26.08)     1:48.62 (24.50)
 13 Grand Island                                      1:45.53    1:48.74        
     1) Szczepankiewicz, Alex FR        2) Wilmes, Lukas SO               
     3) Chadima, Justin SR              4) Szczepankiewicz, Aaron SO      
              29.72     1:00.01 (30.29)     1:24.82 (24.81)     1:48.74 (23.92)
 14 Williamsville East                                1:47.93    1:49.24        
     1) Dai, Max JR                     2) Eaton, William SR              
     3) Wong, Nick FR                   4) Eaton, Nate 8                  
              28.31       57.46 (29.15)     1:24.54 (27.08)     1:49.24 (24.70)
 15 North Tonawanda                                   1:49.14    1:49.33        
     1) Marshall, Parker SO             2) Marchioli, Anthony JR          
     3) Trenchard, Joshua SO            4) Orrange, Paul SR               
              28.80       59.54 (30.74)     1:24.85 (25.31)     1:49.33 (24.48)
 16 Clarence                                          1:49.93    1:50.60        
     1) Knorz, Adam SO                  2) Guerinot, Jack JR              
     3) Glichowski, Joseph SR           4) Guo, Ryan JR                   
              29.08     1:00.42 (31.34)     1:26.29 (25.87)     1:50.60 (24.31)
 17 Williamsville South                               1:52.00    1:50.87        
     1) D'Arrigo, Nicholas SR           2) Lawler, Matthew SO             
     3) Scalfani - Cohen, Andrew FR     4) Stevens, Kevin SO              
              26.31       56.53 (30.22)     1:24.75 (28.22)     1:50.87 (26.12)
 18 Lockport                                          1:48.81    1:51.11        
     1) Kauffman, Drew 8                2) Connolly, Colin JR             
     3) Smith, Trent SO                 4) Jones, Jarrett JR              
              29.11       59.21 (30.10)     1:26.56 (27.35)     1:51.11 (24.55)
 19 Maryvale                                          1:55.28    1:51.38        
     1) Tran, Taron SR                  2) Kosmack, Kyle SR               
     3) Tran, Thomas JR                 4) Fest, Anthony SR               
              28.25       59.44 (31.19)     1:28.09 (28.65)     1:51.38 (23.29)
 20 Springville                                       1:49.70    1:51.60        
     1) Hughey, Zach SO                 2) Boberg, Jonathan SR            
     3) Yetter, Austin FR               4) Schweickert, Eric SO           
              27.93       59.15 (31.22)     1:27.19 (28.04)     1:51.60 (24.41)
 21 Amherst                                           1:54.23    1:52.48        
     1) Fleming, Andrew FR              2) Duval, Jackson FR              
     3) LoTempio, Jonathan SR           4) Dunkle, Elias SR               
              28.67     1:01.18 (32.51)     1:29.75 (28.57)     1:52.48 (22.73)
 22 Barker                                            1:50.97    1:52.93        
     1) Stevener, Ryan SO               2) Clementi, Dominic SR           
     3) Santarsiero, Ryan FR            4) Jenks, Alexander JR            
              30.15     1:00.58 (30.43)     1:28.31 (27.73)     1:52.93 (24.62)
 23 Alden                                             1:53.11    1:53.88        
     1) Cole, Matt 8                    2) Krysczak, Benjamin SR          
     3) Adams, Robert SR                4) Cansdale, Sam JR               
              30.02     1:01.69 (31.67)     1:30.02 (28.33)     1:53.88 (23.86)
 24 Iroquois                                          1:55.08    1:54.14        
     1) Adams, Marshall 8               2) Kulbacki, Tanner SR            
     3) Greier, Devon JR                4) Derck, Liam SO                 
              29.77     1:02.59 (32.82)     1:31.74 (29.15)     1:54.14 (22.40)
 25 Olean                                             1:52.46    1:54.28        
     1) Brown, Mark SO                  2) Morawski, Filip SR             
     3) Brennan, Troy SR                4) Kiener, Evan SR                
              29.01     1:01.31 (32.30)     1:28.53 (27.22)     1:54.28 (25.75)
 26 Frewsburg                                         1:53.76    1:56.39        
     1) Moore, Gannon 8                 2) Lindstrom, Brady 8             
     3) Shedd, Eston SR                 4) Carlson, Cole SR               
              29.37     1:03.61 (34.24)     1:32.98 (29.37)     1:56.39 (23.41)
 27 Tonawanda                                         1:54.96    1:56.53        
     1) Bainbridge, Dawson SR           2) Holler, Hunter SR              
     3) Gardner, Nick SR                4) Fritzke, Mason JR              
              32.43     1:04.69 (32.26)     1:31.22 (26.53)     1:56.53 (25.31)
 28 Starpoint                                         1:54.67    1:57.06        
     1) Andruschat, Peyton SO           2) Kirk, Aidan JR                 
     3) Lemma, Kyle JR                  4) Wichhart, Benjamin 8           
              31.06     1:03.03 (31.97)     1:31.52 (28.49)     1:57.06 (25.54)
 29 Sweet Home                                        1:56.10    1:57.09        
     1) Wilson, Jacob SO                2) Gembala, Jack SR               
     3) Ortiz, Noah SR                  4) Nieman, Wesley SO              
              29.94     1:01.49 (31.55)     1:30.78 (29.29)     1:57.09 (26.31)
 30 Akron                                             1:56.00    1:57.66        
     1) Polkowski, Riley SR             2) McClaine, Bryce JR             
     3) Cobti, Jacob JR                 4) Chubb, Nate SR                 
              32.53     1:04.30 (31.77)     1:32.49 (28.19)     1:57.66 (25.17)
 31 Fredonia                                          1:53.44    1:59.93        
     1) Frerichs, Finn JR               2) Brockelbank, Matthew JR        
     3) Murphy, Ronan SO                4) Wittmeyer, Nicholas JR         
              33.34     1:05.57 (32.23)     1:34.14 (28.57)     1:59.93 (25.79)